Twitch kullanıcılarının verileri çalınmış olabilir

Aylık 140 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ve 9 milyonu aşan yayıncı sayısıyla dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’i kullanan milyonlarca kullanıcının verilerinin çalınmış olabileceği belirtiliyor.

Shift Delete’nin haberine göre, ismi henüz bilinmeyen bir hacker, Twitch’e dair on binlerce gizli veriyi ve kaynak kodlarını çalmayı başardı. Kullanıcı verilerini, Twitch kaynak kodlarını, şifrelenmiş parolaları ve Twitch yayıncılarının aylık gelirleri de dahil olmak üzere binlerce gizli veriyi çaldığı iddia edilen hacker, bu verileri 4chan aracılığı ile 125 GB’lık bir torrent dosyası olarak paylaştı.

Anonim hacker tarafından yüklenen dosyaları indirip inceleyen bir takım Twitter kullanıcıları, Twitch’in ünlü yayıncılara yaptığı aylık ödemelerin dahi görüntülebilidiğini belirtiyor. 

Twitch kullanıcılarının, iki kademeli güvenlik özelliğini en kısa sürede etkinleştirmeleri ve hesaplarının şifresini derhal değiştirmeleri öneriliyor. Henüz Twitch cephesinden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da ünlü yayın platformunun sahibinin Amazon olması yaşanan krizi daha kritik hale getiriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.