Ukraynalı yetkililer Baykar’ı ziyaret etti

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy, Baykar S/İHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi’ni ziyaret etti.

Baykar resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy, Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi’ni ziyaret etti. Kendisini ağırlamaktan memnuniyet duyduk.” ifadelerine yer verildi.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde Ukrayna devleti tarafından üstün hizmet nişanına layık görülmüştü.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Uruskiy’nin Baykar ziyaretinin ardından Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul ile Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM arasında da karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.

İmza törenine Baykar Genel Müdürü ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar da katıldı. Ukraviaprom Genel Sekreteri Viktor Popov ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar arasında SAHA İstanbul ve Ukraviaprom arasında iş birliğini ön gören ikili anlaşma imzalandı.

SAHA İstanbul resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul ve Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.” ifadelerine yer verildi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.