Ürdün ordusu Fransa’dan zırhlı araç teslim aldı

Ürdün Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda düzenlenen evir teslim törenine Ürdün Silahlı Kuvvetleri Planlama, Teşkilat ve Savunma Direktörü Yusuf Khatip ve Fransa’nın Amman askeri ateşesi katıldı.

Jordan News’in haberine göre 4×4 zırhlı araçlar Ürdün Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkenin çeşitli sınır bölgelerinde kullanılacak.

Ürdün Silahlı Kuvvetleri Planlama, Teşkilat ve Savunma Direktörü Yusuf Khatip teslimatla ilgili olarak, ”Fransa-Ürdün ilişkisi askeri anlamda köklü bir geçmişe sahip. Bu yardım için Fransız ordusuna teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

10 Aralık’ta Ürdün Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Yousef Huneiti, Fransız Ordusu Güney İkili İşbirliği Dairesi Başkanı Tuğgeneral Eric Peltier başkanlığındaki bir Fransız heyetini ile görüşmüş ve görüşme sonrası yaptığı açıklamada daha fazla zırhlı araç tedarik edileceğine dair sinyaller vermişti.

Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Yousef Huneiti ayrıca Fransız Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Bertrand Toujouse ve beraberindeki heyeti de kabul etmiş ve önümüzdeki aylarda ortak bir tatbikat kararı aldıklarını belirtmişti.

Kasım ayında ABD Donanması’na bağlı Deniz Destek Faaliyeti Grubu, Bahreyn’i ziyareti sırasında Ürdün Donanması ile insansız hava araçlarının entegrasyonu noktasında iş birliği konularını görüşmüştü.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.