Yeni Hermes’in tüm batı üretimi tankları yok edebileceği iddia edildi

Rusların yeni Hermes güdümlü uzun menzilli silah sistemi, tüm batı üretimi tankları yok edebilecek süpersonik bir anti-tank füzesi fırlatabilir.

Silah yapımından sorumlu Shipunov Tasarım Bürosu’nun bir temsilcisi Perşembe günü Army-2020 forumunda TASS’a verdiği demeçte, ‘‘Testler, tek bir Hermes füzesinin mevcut herhangi bir batı üretimi tankı yok etmek için yeterli olduğunu gösterdi. Füzenin imha olasılığı %98-99 civarında’’ dedi. Yetkili, bir Hermes füzesinin, ses hızının dört katı uçtuğunu ve maksimum 100 km menziline ateşlendiğinde bile hedeften sadece 50 cm sapabileceğine de sözlerine ekledi.

Hermes güdümlü silah sistemi, altı füze için altı fırlatıcıya sahip bir savaş aracı, komuta aracı, yük taşıma aracı ve keşif drone’larından oluşuyor. Savaş modülü, zırhlı araçlar dahil herhangi bir gövdeye monte edilebilir. Hermes, tek seferde altı hedefe salvo atışı yapabiliyor. Sistemin füzeleri, düşman zırhlı araçları dışında komuta veya personel araçlarına, haberleşme merkezlerine ve depolara karşı etkili olabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.