Türk savunma sanayiinin zırhlı araçlar alanında öncü firmalarından olan Nurol Makina'nın özgün ürünleri, Afrika'nın çeşitli ordularında kendini gösteriyor.

Çadlı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde Nurol Makina tarafından geliştirilen Yörük 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA), Çad sokaklarında devriye gezerken görüntülendi.

İspanya, A400M nakliye uçağı siparişlerini iptal ediyor İspanya, A400M nakliye uçağı siparişlerini iptal ediyor

Görüntülerle beraber Nurol Makina'nın Çad'a Yörük ihraç ettiği haberleri doğrulanmış oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Burkina Faso medyasının paylaştığı görüntülerde ise Nurol Makina tarafından geliştirilen Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracının (TTZA), Burkina Faso Ulusal Kanal'ı koruduğu anlar yer almıştı.

Yörük 4x4 T Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Nurol Makina’nın en yeni tasarımlarından olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, V şeklindeki monokok bir gövdeye sahip. Gelişmiş aktarma organları, araca kırsal ve kentsel alanlarda hızlı ve yüksek manevra kabiliyeti sağlıyor.

Düşük ağırlığı ve yüksek koruma özellikleri, en zorlayıcı ve asimetrik tehditler karşısında operasyonel üstünlük ve yüksek esneklik sağlıyor. Yeni nesil bir araç olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, ölçeklenebilir kompozit malzeme zırhının mükemmel bir kombinasyonunu temsil ediyor. Ayrıca, segmentindeki diğer araçlara kıyasla daha yüksek hız ve üstün koruma özellikleri sayesinde Yörük Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı VIP konvoylarında koruma aracı olarak uygun görülüyor.

Yörük 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, emniyet güçlerinin ve askeri birliklerin kullanımı için tasarlandı. Yörük 4x4’ün modüler tasarımı sayesinde yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında, muharip, personel taşıyıcı, hava savunma ve keşif gibi operasyonlar için geniş bir kullanım alanı sunuyor. Kullanıcı ihtiyaçları ve modern savaş alanı sistemlerinin entegrasyonu, en baştan dikkate alındı, bu yüzden Yörük 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar çok amaçlı kullanımlar için uygun bir çözüm.