Yunanistan’ın göçmen politikası Türk İHA’larının açısına takıldı

Türkiye’nin birçok bölgesinde meydana gelen yangınların tekrarlanmaması amacıyla Deniz Kuvetleri tarafından görevlendirilen Türk İHA’ları, Yunanistan’ın göçmenlere karşı uyguladığı insanlık dışı bir politikasını daha gözler önüne serdi.

Türk İHA’ları görev esnasında, Yunan unsurlarının LS-134 botu ile Kaş’ın güneyindeki Başak Adası’na bir grup düzensiz göçmeni bıraktığı anları görüntüledi. Yunanların, göçmenleri yaşam şartlarının bulunmadığı adada ölüme terk etmesi dikkatlerden kaçmazken durumun Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bildirilmesiyle ekipler imdada yetişti. 

Konuyla ilgili Millî Savunma Bakanlığı’nın resmî Twitter hesabından açıklama yapıldı.  Açıklamada “Ülkemizde devam eden yangınları tespit için görev yapan Deniz Kuvvetlerimize ait İHA’lar, Yunanistan’a ait LS-134 botunun Kaş’ın güneyindeki Başak Adamıza yaklaştığını tespit etti. Yapılan takipte Yunan botunun bir grup düzensiz göçmeni Başak Adası’na bıraktığı tespit edildi. Yunan botu tarafından yaşam olmayan Başak Adası’nda ölüme terk edilen göçmenler hemen Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirilerek kurtarıldı.” ifadelerine yer verildi.

Türk İHA’larının tespit ettiği göçmen skandalı Yunanistan tarafından bir ilk değil fakat önceki politikaları son olmayacağını da gösteriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.