Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in resmî davetlisi olarak Azerbaycan'a gitti.

Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti

T.C. İletişim Başkanlığı; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aliyev ile Azerbaycan'ın işgalden kurtarılan topraklarında Türk firmalarının da katkılarıyla inşa edilen ikinci havaalanı Zengilan Uluslararası Havaalanı'nın açılış törenine katılacağını ve bölgenin kalkınması için başlatılan yeni projelerin temellerini atacağını duyurdu.

Erdoğan ziyaret kapsamında Aliyev ile başbaşa görüşme gerçekleştirecek. Görüşmede Türkiye ve Azerbaycan ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek ve iş birliğinin daha da geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımlar masaya yatırılacak. İkilinin gündeminde güncel bölgesel ve küresel meseleler de olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi ziyaretine TBMM Başkanvekili Celal Adan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.