200 yıllık silah üreticisi Remington Arms iflas etti

ABD’de 1816 yılından beri ateşli silahlar üreten ve bu alanda en eski firmalardan biri olan Remington Arms, art arda gelen okul saldırıları sonrası silahlara kısıtlama gelmesiyle, işlerinin kötüye gittiği öğrenildi.

Medyaya yansıyan bilgilere göre Remington Arms, Alabama’nın Kuzey Bölgesi ABD İflas mahkemesinde iflas koruması için başvuruda bulundu. Dosyada, şirket varlıklarının ve yükümlülüklerinin 100 milyon dolardan 500 milyon dolara kadar listelendiği belirtildi.
 

2018’de de satışların düşmesiyle borçlarını ödeyemeyen şirket, iflas başvurusunda bulunmuştu. Aynı yıl alacaklılarının karşı talepleriyle iflas korumasından çıktı. Okullarda yaşanan silahlı saldırılar, Remington gibi ateşli silah üreticilerinin ürünlerine kısıtlamaların gelmesine neden oldu. 2012 yılında Remington Bushmaster tüfeği kullanan bir saldırgan, Connecticut’taki Sandy Hook ilkokulu’nda 20 çocuk ve 6 yetişkini öldürdü. Bu olay sonrası, silah kullanım politikası tartışma konusu oldu.

Remington şirketi, bir yandan da öldürülen kişilerin ailelerinin açtığı davalarla da uğraşıyor. Amerika’nın en güçlü silah üreticilerinden biri olan Remington’un hem maddi hem de manevi olarak sıkıntılı günler geçiriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.