ABD ele geçirdiği Rus yapımı tanksavar füze sistemini inceliyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/5LJsGwlAOufRnHiSN29QPQ” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

ABD Deniz Piyadeleri tarafından, Güney Suriye’de koalisyon güçlerinin ele geçirdiği Rus yapımı AT-4 Spigot tanksavar güdümlü füze sistemi ve 9M111M füzesi üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapıldığını bildirildi.

Deniz Piyadeleri Komutanı Joshua Hays yaptığı açıklamada, füze sisteminde bulunan önemli silah verilerinin ve analiz edilebilecek biyometrik bilgilerin elde edildiğini ifade etti. Hays, incelemeler sonucunda ortaya çıkan bilgilerin koalisyon güçlerine, hem gelişmiş silahların kullanılması hem de bölgedeki yasa dışı silah kaçakçılığı konularını daha iyi anlamaya dair yardımcı olduğunu söyledi.

DefenceBlog’un haberine göre, yalnızca 2020 yılında, ABD tarafından Suriye’de ele geçirilen 100 ayrı askeri mühimmatın incelendiği ve bu ürünlerin yüzde 30’unun Rus ve İran yapımı olduğu belirtildi.

AT-4 Spigot Tanksavar Füze Fırlatma Sistemi

AT-4 Spigot Tanksavar Füze Fırlatma Sistemi, SSCB zamanında geliştirilen bir sistemdir. AT-4 Spigot, SACLOS (Semi-Automatic Command to Line of Sight) güdüm sistemine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.