ABD’de 24 şirkete daha siber saldırı

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Colonial Pipeline yakıt hattının uğradığı siber saldırının ardından, siber saldırganların 24 başka şirkete daha saldırı düzenlediği belirtildi. Saldırıların hedefi olan 24 şirketin farklı sektörlerden olduğu belirtiliyor.

Daily Mail tarafından yapılan habere göre yaklaşık yirmi şirketin daha fidye yazılım saldırılarının hedefi haline geldiği belirtiliyor. Siber saldırıya uğrayan şirketlerin isimleri verilmedi. Şirketlerin tamamı saldırıya son verebilmek için özel sektör şirketlerinden ve Amerikan kuruluşlarından yardım aldı.

DarkSide grubunun düzenlediği fidye yazılım saldırısının ardından Colonial Pipeline’ın devre dışı kalmasıyla ortaya çıkan karmaşanın ardından siber saldırgan grup DarkSide, politik veya toplumsal sonuçlara sebebiyet verme niyetinde olmadıklarını belirten bir özür yazısı paylaştı.

Amerikan Enerji Bakanı ABD’nin altyapısının siber saldırılara karşı olan savunmasızlığını dile getirdi ve bu tip saldırıların yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.