Alman korvetleri modernize ediliyor

Almanya’nın, silahlı kuvvetlerini savunma sanayii alanında güncel tutma faaliyetleri deniz kuvvetleri özelinde de devam ediyor. HENSOLDT firması Alman Donanması’na ait K-130 sınıfı iki korvetin TRS-3D radarlarını yeniliyor.

HENSOLDT firmasının internet sitesinde, TRS-3D radarı hakkında, radarın hava ve deniz gözetim faaliyetlerinde belirlenen hedeflerin konum ve hareket verilerini HENSOLDT tanımlama sistemi MSSR 2000 I ile ilişkilendirebilen ve böylelikle gemilerin ve uçakların otomatik tanımlanmasını iyileştiren üç boyutlu-çok modlu bir gemi radarı olduğu bilgileri yer alıyor. Söz konusu radarın K-130 korvetlerinin yanında Fin Donanması, Amerika Birleşik Devletleri ve Norveç Sahil Güvenlik birimlerinde de bulunduğu ifade ediliyor.

HENDOLDT’un Twitter hesabından modernizasyonla ilgili olarak paylaşımda bulunuldu.

HENSOLDT internet sitesinde şirketin, merkezi Almanya-Münih yakınlarındaki Taufkirchen’de yer alan, savunma ve güvenlik uygulamalarına yönelik sensör çözümleri alanında stratejik liderlik pozisyonlarına sahip olan ve 5500’den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren bir şirket olduğu bilgilerine yer veriliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.