Amfibi Deniz Piyadeleri, Vuran TTZA’yı kullanmaya başladı

Vuran Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA), güvenlik güçlerinin envanterine girmeye devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı ve BMC tarafından güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Vuran TTZA, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birimler tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar’ın TCG BAYRAKTAR’ı ziyareti sırasında Amfibi Deniz Piyadeleri’ne ait Vuran TTZA ilk kez görüntülendi. MSB’nin resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, ”Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, TCG BAYRAKTAR’da görevli personelimize hitaben bir konuşma yaparak önemli bir dönemden geçildiğine dikkati çekti ve TSK’nın verilen görevleri başarıyla yerine getirdiğine vurgu yaptı.” ifadeleri kullanıldı.

Vuran Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

BMC tarafından Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç grubunda üretimi yapılan VURAN; 9 kişilik personel kapasitesi, monokok tipte zırhlı kabiniyle en yüksek seviyede koruma sağlamasının yanı sıra 4X4 çekiş sistemi sayesinde başarılı manevra kabiliyetiyle de ön plana çıkıyor.

Kendine özel V tabanına ve STANAG 4569 koruma seviyesine sahip olan VURAN ile 9 kişiye kadar tüm personel emin ellerde.

9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle ön plana çıkan Vuran, monokok gövde, zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı yüksek koruma sağlıyor. Özel görüş sistemleri, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan komutalı otomatik silah istasyonu, ve daha bir çok özelliği ile Çok Amaçlı Zırhlı Araç sınıfında beğeni topluyor.

Saatte 110 km hıza ulaşabilen VURAN, 800 mm derinlikte sudan geçebilmekte, 400 mm karınaltı yüksekliği ile birçok engeli rahatça aşabilmekte ve yüzde 30 yan eğimde ilerlerken yüzde 60 eğime de tırmanabilmektedir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.