ARMA 8×8 ZMA ile URAL TTZA Peru’da sergilenecek

Türkiye, yerli ve milli imkanlarla ürettiği ürünlerini dünyaya tanıtmaya devam ediyor.

Türkiye’nin zırhlı araçlar üretiminde öncü savunma şirketlerinden olan Otokar, 28-31 Ekim tarihleri arasında Peru’nun başkenti Lima’da düzenlenecek olan SITDEF fuarına zırhlı muharebe aracı ARMA 8×8 ile taktik tekerlekli zırhlı aracı URAL ile katılacak.

Otokar resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “Otokar, 28-31 Ekim tarihleri arasında Peru’nun başkenti Lima’da düzenlenecek olan SITDEF fuarında zırhlı muharebe aracı ARMA 8×8 ile taktik tekerlekli zırhlı aracı URAL’ı sergileyecek.” ifadelerine yer verildi.

ARMA 8×8 Zırhlı Muharebe Aracı

ARMA 8×8 ZMA, zorlu arazi koşullarında etkinliğini arttıran yüksek hareket kabiliyeti ve uzun mesafe yol koşullarında sürati ile her türlü iklim şartında görev yapmaya hazır, ordumuzun gücüne güç katacak modüler bir platform olarak öne çıkıyor. Yüksek seviyede balistik ve mayın koruması sağlayan zırhlı monokok gövde yapısı; farklı niteliklerde görev ekipmanı veya silah sisteminin entegrasyonuna izin veren modüler bir platform oluşu ile ARMA 8×8, modern muharebe sahasında ve barış gücü operasyonlarında orduların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor.

ARMA’nın patlak gider lastikleri, merkezi lastik şişirme sistemi (CTIS) ve ABS fren sistemi ile zenginleştirilmiş bağımsız hidro-pnömatik süspansiyonu, zorlu arazi koşullarında üstün hareket kabiliyeti kazandırırken, personele de yüksek seviyede güvenlik ve konfor sunuyor. ARMA’nın hareket kabiliyeti enine ve boyuna diferansiyel kilitleri, yüksek güç ağırlık oranı, yüksek karınaltı mesafesi ve uzaklaşma/yaklaşma açıları ile artırıldı.

ARMA 8×8, Zırhlı Personel Taşıyıcı, 105 mm Ateş Destek Aracı, 120 mm Havan Aracı, Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Aracı, Alçak İrtifa Hava Savunma Aracı, İstihkam Aracı, 25 mm kuleli ZMA, 30 mm kuleli ZMA, Zırhlı Kurtarıcı, KBRN Keşif Aracı, Keşif Aracı, Sürücü Eğitim Aracı, Yaralı Tahliye Aracı, Komuta Kontrol Aracı gibi farklı görevlere uygun modüler bir araç.

URAL Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

URAL TTZA, özel tasarım şasiye sahip olup dünya çapında kendini ispatlamış motor, şanzıman ve mekanik parçalara sahip. Sürekli 4 tekerden çekiş, kilitlenebilir merkezi diferansiyel, yüksek kapasiteli ve konforlu aks ve süspansiyon ile en iyi arazi kabiliyetini sağlıyor. Patlak gider muharebe tipi lastikler, yüksek ivmelenme, dar dönme çapı URAL TTZA’yı her türlü görev için ideal kılıyor.

URAL, taşıdığı mürettebata üstün koruma sağlıyor. Gövde ve tavan, koruma seviyesinde 90 derece atış açısında bile koruma sunarken, aracın altında patlatılan el bombası şarapnel etkisine ve anti-personel mayınlarına karşı koruyor. Gövde ile eşdeğer korumalı olan tüm camlarda araç içine parça dağılmasını engelleyen özel polikarbonat malzeme kullanılması ekibin görevi güven içinde yerine getirmesine imkan veriyor.

URAL TTZA, farklı ebatlardaki 8 adet atış mazgalı ile personele hafif silahlar ve gaz silahları ile araç içinden ateş edebilme imkanı sağlıyor. Atış mazgallarındaki ilave korumalar araç içerisine yanıcı maddelerin girmesini önlüyor. Araç tavanı, silahlı kuvvetler ve emniyet güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda, 360 derece sonsuz dönebilen açık veya kapalı silah kulesi ile donatılabiliyor. Kule tipine göre, 5.56 mm ve 7.62 mm veya 12.7 mm makinalı tüfek monte edilebilirken, kule etrafındaki koruyucu kalkanlar da nişancıyı koruyor. URAL TTZA’ya istenildiği takdirde içeriden kumandalı 7.62 mm makinalı tüfek silah kulesi de takılabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.