ASELSAN, Londra’ya çıkarma yapıyor

ASELSAN, zırhlı araçlar üzerindeki inovatif yeni nesil çözümlerini Londra’da sergileyecek.

Türkiye’nin öncü savunma şirketlerinden ASELSAN, zırhlı araçlar üzerindeki inovatif yeni nesil çözümlerini 24 Ocak 2022- 27 Ocak 2022 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek Uluslararası Zırhlı Araçlar Konferası’nda (IAV – International Armoured Vehicles) sergileyecek.

ASELSAN’ın Londra’da gerçekleştirilecek konferansta, Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi SARP ailesi, NEFER İnsansız Stabilize Kule Sistemi gibi ürünlerini sergilemesi bekleniyor.

Sarp Dual Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi

ASELSAN Sarp Dual Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistem, ana silah olarak 7,62mm makinalı tüfek, 12,7mm uçaksavar veya 40mm bombaatar takılabilen, bu silahların yanına yardımcı silah olarak ise 7,62mm makineli tüfek takılabilen bir silah sistemi olarak ön plana çıkıyor.

Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan Sarp Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırıyor ve güvenliğini en üst seviyeye taşıyor. Sarp Dual, tekerlekli/paletli zırhlı araçlara ve sabit platformlara entegre edilebilen, uzaktan komutalı olması nedeniyle personel güvenliğini sağlayan etkili ve çok yönlü bir sistem.

Sarp Zafer NSV Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi

Sarp Zafer NSV Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, muharebe alanı ihtiyaçlarına cevap vermek ve kritik tesisleri korumak üzere hassas keşif yeteneğini etkin atış gücü ile birleştiriyor. Sarp Zafer NSV Sistemi, taktik kara araçlarında hava ve kara tehditlerine karşı kullanılabileceği gibi sabit tesislerde asimetrik tehditlere karşı da kullanılabiliyor.

Kullanım gereksinimlerine uygun olarak sisteme, 12,7 mm NSV makinalı tüfek veya 7,62 mm PKM makinalı tüfek takılabiliyor. Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan Sarp Zafer NSV Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve platform altından mühimmat yüklenebilme özelliği sayesinde güvenliğini en üst seviyeye taşıyor.

NEFER-L Uzaktan Komutalı Silah Sistemi

ASELSAN NEFER-L Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, zırhlı muharebe aracı, diğer taktik kara platformları ve sabit tesislerde temel olarak zırhlı kara hedeflerine karşı kullanılmak üzere geliştirildi.

6×6 ve 8×8 paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilen NEFER-L, hem NATO menşeli hem de Rus menşeli silahların kullanımına imkan veren tasarımıyla bir adım öne çıkıyor.

Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan NEFER-L, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.