ASFAT’tan Azerbaycan’a ihracat

Türk savunma sanayii hem ülkemize hem de dost kardeş ülkelere destek olmaya devam ediyor.

TSK’nın ihtiyacına yönelik olarak, ASFAT tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen 20 adet MEMATT (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı) Azerbaycan’a ihraç edildi.

MEMATT aracından 6 adet de milli mayın merkezimize teslim edilecek.

Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bakanlığımız bağlısı ASFAT AŞ tarafından yerli ve millî imkânlarla üretilen 20 adet MEMATT (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı) kardeş ülke Azerbaycan’a ihraç ediyoruz. Kayseri’den hareket eden Hava Kuvvetlerimize ait uçakla Bakü’ye ilk parti sevkiyat gerçekleşiyor.” ifadelerine yer verildi.

MEMATT (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı)

ASFAT Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı uzaktan kumandalı, zincirli veya parçalayıcı aparat kullanabilen hafif sınıf bir teçhizat olarak biliniyor. Özgün bir tasarımla geliştirilen Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı anti-personel mayınları etkisiz hale getirerek aynı zamanda sahada mevcut bitki örtüsünü temizleyecek şekilde dizayn edildi. Balistik zırhla güçlendirilen gövde ve aparatlar her tür arazide başarı ile görev yapabilecek kabiliyette. Son teknolojik gelişmeler ışığında tasarlanan Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı, saha performansı, süratli parça değişimi, çoklu aparat kullanımı ve her tür araçla kolay taşınabilirlik açısından dünyadaki diğer emsallerine göre üstün özelliklere sahip.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.