Babcock, 121 milyon sterlin değerindeki denizaltı ihalesini kazandı

Birleşik Krallık nükleer denizaltı envanterini genişletiyor!

Birden fazla anlaşmayı içeren ihale, İngiltere Savunma Bakanlığı ile yapılan dört buçuk yıllık 66 milyon sterlin tutarındaki bir sözleşmeyi de içeriyor.

Anlaşmaya göre Devonport Tersanesi işletmecisi olan Babcock, Dreadnought sınıfı denizaltıları için teknik destek çözümlerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Ayrıca Babcock, İngiltere Savunma Bakanlığı’na teknik ve yönetim desteği ile en iyi mühendislik uygulamaları ve denizaltı bakımının başarılabilirliği konularında da destek sunacak.

dreadnought submarine 2

Bu anlaşmaya ek olarak, Babcock, BAE Systems ile Dreadnought Sınıfı’nın ikinci ve dördüncü denizaltıları için “Silah Taşıma ve Fırlatma Sistemi” ile “Batık Sinyal” ekipman tedariki amacıyla 55 milyon sterlin tutarındaki bir sözleşme imzaladı. Bu anlaşmalar, yeni SSN AUKUS denizaltılarının tasarımını desteklemek üzere, İngiltere Savunma Bakanlığı ile imzalandı.

Babcock’un CEO’su David Lockwood, “Denizaltıların ihtiyaç duyduğu desteği sağlama konusundaki kapsamlı uzmanlığımız, bu yeni platformun tasarımında son derece önemli bir rol oynamaktadır. Bu programa katılarak Birleşik Krallık’ın gelecekteki savunma kabiliyetlerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacağız” dedi.

Savunma tedarikinden sorumlu bakan James Cartlidge ise “İngiliz sanayisinin ulusal savunmamız ve müttefiklerimizin savunmasındaki kilit rolünü görüyoruz ve İngiliz şirketlerini desteklemeye devam edeceğiz. Dreadnought Sınıfı denizaltılar, ülkemizin güvenliğini pekiştirmek ve denizaltı filomuzu daha da geliştirmek için merkezi bir rol oynayacaktır.” şeklinde konuştu.

Dreadnought sınıfının, 2030’ların başında Vanguard sınıfının yerini alacağı iddia edildi.

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen=”” frameborder=”0″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/NEh-42o8y4E?si=AGitHfJEPurD2izX” title=”YouTube video player” width=”560″]

Babcock, başarısını sürdürmeyi amaçlıyor

Babcock International Group, çeşitli ortamlarda kritik varlıkları yönetme konusundaki uzmanlık iddiları ile dikkat çekiyor. Devonport Tersanesi’nde faaliyet gösteren ve Birleşik Krallık’ın tek nükleer lisanslı tesisi olan Babcock, Kraliyet Donanması’nın nükleer enerjiyle çalışan denizaltı filosunun bakım ve onarım işlemlerini yürütüyor. Bu filo, Vanguard, Trafalgar ve Astute Denizaltı Sınıfları gibi önemli denizaltı sınıflarını içeriyor.

Devonport Tersanesi, Plymouth’da 130 işi barındırarak bölgeye ekonomik katkıda bulunuyor ve 30 yeni istihdam alanı yaratma potansiyeline sahip.

Şirketin Devonport’taki denizaltı operasyonu, Dreadnought programının gelecekteki aşamalarını desteklemek amacıyla gereken bileşenleri sunacak. Bu sözleşme kapsamında Babcock, Dreadnought programının gelecekteki aşamalarına yardımcı olmak için gerekli proje yönetimini, gemi analizini ve entegre lojistik desteği sağlayacak bir çerçeve tasarlayacak. Ayrıca, Devonport Tersanesi’nde şu anda devam eden 1 milyar sterlin değerindeki 10 yıllık proje olan yeniden inşa projesinin, denizaltılar hizmete girdikten sonra tamiratlarının yapılacağı bir “Dreadnought Sınıfı Derin Bakım Tesisi” ne çevrilmesi planlandığı öğrenildi.

Babcock, dünyanın dört bir yanındaki uluslararası donanmalara ürün, sistem ve destek sunan uluslararası bir şirket olarak, denizaltı idamesi konusundaki uzmanlığını kanıtlamış bir geçmişe sahiptir.

Editör : Murat Emre Eygün

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.