Bayraktar Mini İHA yenilenen özellikleriyle sahaya çıkıyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/1m1GnPBeTy0ZEvSvOrn4NI” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Bayraktar Mini İHA, Bayraktar TB2 ve AKINCI gibi ürünlerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücüne güç katan BAYKAR, Bayraktar Mini İHA’yı yenilenen özellikleriyle hizmete alacak.

BAYKAR resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Mini İHA’dan insansız savaş uçağına kadar tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek sistemleri geliştirmeye ve üretmeye devam ediyoruz. Milli İHA serüvenimizin ilk adımı olan Bayraktar Mini İHA yeni özellikleriyle güvenlik güçlerimize hizmet etmeye hazır!” ifadelerine yer verildi.

Bayraktar Mini İHA

Bayraktar Mini İnsansız Hava Aracı Sistemi tamamen özgün ve milli olarak geliştirilmiş elektronik, yazılım ve yapısal bileşenleri ile Türkiye’nin ilk mini robot hava aracı sistemi olarak öne çıkıyor. BAYKAR Ar-Ge ekibinin yoğun çalışma ve gayreti ile geliştirilen sistem tüm testleri başarı ile geçerek ilk olarak 2007 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hizmetine sunuldu. Yabancı ülkelerde geliştirilmiş rakiplerine nazaran birçok gelişmiş özelliği bulunan Mini İHA Sistemi zor coğrafi ve meteorolojik koşullar altında dahi kullanılabiliyor.

Silahlı kuvvetlerin envanterine girmiş ilk Milli Hava Aracı Sistemi olan Bayraktar Mini İHA, bugüne kadar 100,000 üzerinde operasyonel uçuş sortisi ile güvenilir ve etkin bir sistem olarak göze çarpıyor. Tamamen milli ve özgün tasarım olan Bayraktar Mini İHA aynı zamanda ihraç edilen ilk yerli hava aracı olarak göze çarpıyor.

Yer kontrol istasyonu

Bayraktar Mini İHA sistemi güvenlik güçlerinin istediği en önemli özelliklerden olan, kolay kurulum yapılması, her hava koşulunda kolayca uçuş yapılabilmesi ve görev sonrası güvenli bir şekilde zorlu arazi şartlarında dahi iniş yapabilme kabiliyetlerine sahip. Yer kontrol istasyonundan görevlerin izlenmesi ve idare edilmesi, güçlendirilmiş üretim özellikleriyle hava koşullarından etkilenmeden kurulum yapılabilmesi ve hafif olma özelliğiyle taşıma kolaylığı sağlaması diğer İHA sistemlerine ait yer kontrol istasyonlarından ayıran en büyük özelliklerden.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.