Bayraktar TB2 SİHA’ya EGDE üretimi DS-16 mühimmatı entegrasyonu

Muharebe sahasındaki başarısını defalarca kanıtlayan Bayraktar TB2 SİHA, farklı mühimmat çözümleri ile gücüne güç katacak.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli EDGE şirketi tarafından geliştirilen DESERT STING 16 mühimmatı, Bayraktar TB2 SİHA’ya başarıyla entegre edildi.

EGGE üretimi DESERT STING 16 mühimmatının Bayraktar TB2 SİHA’ya entegrasyon çalışmalarının tamamlanması sonrası test atışı da başarıyla gerçekleştirildi.

BAE merkezli şirket EDGE ve insansız hava aracı (İHA) ve yapay zeka teknolojisinde uluslararası bir lider olan Baykar, şu anda EDGE akıllı mühimmatlarını Bayraktar İHA’lara entegre etmek için iş birliği yapıyor. Entegrasyon programı, savunma sektöründe ileri teknoloji çözümleri üzerinde iş birliği yapmak için iki grup arasında Stratejik İttifak Anlaşmasının bir parçası olarak yürütülüyor.

Program kapsamında EDGE, DESERT STING 16 hassas güdümlü mühimmatını Bayraktar TB2 SİHA’ya entegre edecek. Entegrasyonun yıl sonundan önce tamamlanması planlanıyor ve diğer Baykar platformlarına diğer yük entegrasyonları takip ediyor.

DS-16 TB2

Gerçekleştirilen entegrasyon kapsamında konuşan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “DESERT STING 16 ve diğer EDGE silah ve sistemlerinin entegrasyonu, İHA yük tekliflerimizde değerli seçenekler olacaktır. İleri teknolojide uluslararası bir lider olan EDGE ile stratejik ittifak anlaşmamız, müşteri tabanımıza daha fazla seçenek sunacaktır.” ifadelerini kullandı.

EDGE ve Baykar, daha fazla işbirliği ve karşılıklı olarak faydalı programlar için fırsatlar arayarak Stratejik İttifak Anlaşması kapsamındaki ortaklıklarını güçlendirmeye devam edecekler.

DS-16

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli EDGE tarafından geliştirilen DESERT STING, hafif, hava platformundan bırakılan hassas güdümlü bir mühimmat olarak müşterilerine sunuluyor. DESERT STING ürün ailesinde bulunan DS-16 ve DS-8 mühimmatları, ürün ağırlık ve harp başlığı boyutuna göre iki farklı ürün olarak üretiliyor.

DESERT STING, küresel navigasyon uydu sistemi bilgileriyle güçlendirilmiş ataletsel güdüm sistemi kullanıyor. Yarı aktif lazer arayıcı başlık konfigürasyonu, belirlenen hedeflere karşı isabet performansını daha da artırıyor.

15 kilogramlık harp başlığına sahip olan DS-16 mühimmatının 16 km’lik menzili bulunuyor.

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.