Bilgi teknolojileri askeri alanlarda gelişmeler sağlıyor

Çin Halk Kurtuluş Ordusu (HKO) bünyesinde yer alan Müşterek Lojistik Destek Gücü birimi, askeri tedarik sistemlerinde bilgi teknolojilerinin uygulanmasına yönelik pilot proje olarak bir dizi ekipmanın kullanımını gerçekleştiriyor.

China Military sitesinde yer alan haberde, söz konusu pilot proje ile ilgili bilgilere yer verildi. Kantinin girişinde görevlilerinin kendi sağlık kayıtlarını kontrol edebilmeleri için cep telefonu numaralarını girebilecekleri elektronik bir ekran bulunuyor. Sistem yemeklerin türlerini göstermenin yanında kişilere sahip oldukları boy, kilo ve yaş gibi kıstaslara göre özelleştirilmiş diyet önerileri sunuyor.

Ordu mensupları kantinde besin tavsiyelerini inceliyorlar (Kaynak: China Military sitesi)

Yüksek dijital yapıya sahip mutfağın pişirme robotu gibi ekipmanları kullanıp emek tasarrufu sağlayarak birimlerin işlerini kolaylaştırdığı belirtiliyor. Şefin sadece malzemeleri robota yerleştirmesi yetiyor ve robot tek seferde 30-50 kişilik yemek pişirebiliyor. Yemekten sonra görevlilerin tabakları taşıma bandına yerleştirmeleri ve ayırmaları yeterli oluyor. Sistemin yemek israfını önlemesinin de artı özelliklerinden biri olduğu ifade edildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.