Çin yeni nesil zırhlı muharebe aracını tanıttı

Resmi raporlarda yer alan bilgilerde Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun yeni tür bir zırhlı muharebe aracını hizmete aldığı tespit edildi.

Global Times sitesinde yer alan haberde söz konusu aracın olası kullanım amaçlarına dair bilgilere yer verildi. Aracın büyük olasılıkla personel nakli ve eskimiş bazı ekipmanların yerine kullanılması bekleniyor.

Zırhlı aracın görevlendirileceği birlik yeni aracın teslimine ek olarak üçüncü nesil Mengshi zırhlı araçlarını da teslim aldı. Medyada Mengshi araçlarının Çin Halk Kurtuluş Ordusu ve Çin Halk Silahlı Polis Gücü bünyesinde yer almasına dair görseller paylaşılmışken yeni zırhlı araca dair görseller yer almamıştı.

Yayınlanan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla aracın Type 89 zırhlı muharebe aracının yükseltilmiş versiyonunun şasisi temel alınarak geliştirildiği tahmin ediliyor. Zırh yapısının yanında sahip olduğu makineli tüfek, sis bombası fırlatıcıları gibi özellikleriyle hafif zırhlı muharebe aracı izlenimi uyandıran aracın makul bir üretim maliyetine sahip olması bekleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.