Çin’in geliştirilmiş Type 052D gemisi görüntülendi

Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması bünyesinde hizmet verecek Type 052 güdümlü füze muhriplerinin dördüncüsü, Deniz Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen tatbikatta ilk kez görüntülendi.

Global Times sitesinde yer alan haberde, yakın tarihlerde Çin Halk Kurtuluş Ordusu Doğu Bölgesi Komutanlığı Deniz Kuvvetleri görev gücüne bağlı Taizhou, Hangzhou ve Suzhou muhrip gemilerince, açıklanmayan bir deniz bölgesinde senaryo bazlı muharebe tatbikatı gerçekleştirildiği ifade edildi.

PLA Daily (People’s Liberation Army Daily) tarafından paylaşıldığı belirtilen video görüntülerinde, Type 052D muhrip gemisinin geliştirilmiş bir versiyonu olan Suzhou gemisi dikkat çekiyor. Çinli askeri gözlemciler gemiye ait bu görüntülerin bir deniz tatbikatında halka yönelik ilk gösterimi olduğunu, ek olarak, 11 Şubat tarihinde resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan çeşitli görüntülerden hareketle geminin o tarihlerde görevlendirilmiş olabileceğini belirtiyorlar.

Şu an söz konusu geliştirilmiş Type 052D muhriplerinden Zibo, Tangshan, Huainan ve Suzhou isimlerine sahip en az dört geminin hizmete girdiği biliniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.