Endonezya yeni deniz aracını tanıttı

Endonezya Silahlı Kuvvetleri kabiliyetlerini günden güne artırmaya devam ediyor. Endonezya devletine ait bir silah üretim şirketinin yönettiği konsorsiyum, 28 Nisan tarihinde yeni bir deniz aracı tanıttı. Tanıtılan yeni deniz aracı “tank botu” olarak anılıyor.

Janes tarafından yapılan habere göre PT Lundin isimli Endonezyalı bot üreticisi geçtiğimiz gün tanıtılan bota dair ilk fikri 2014 yılında ortaya atmıştı. PT Lundin’in ortaya sunduğu fikir üzerine birlikte çalışmak için Endonezyalı başka şirketler de projeye dahil olmuştu.

Proje kapsamında tasarlanan deniz aracının tam boy maketi 2016 yılında düzenlenen bir fuarda sergilenmişti. Daha önceden sergilenmiş olan makette 105 mm’lik yüksek basınç silahı ile donatılmıştı ancak deniz aracının prototipinde 30 mm’lik bir silah kullanılıyor. Projede yer alan başka bir şirketin yapmış olduğu açıklamalara göre tasarlanan deniz aracı bünyesinde 60 yolcuyu ve 5 mürettebat üyesini barındırabilecek.

Yeni deniz aracının Endonezya Silahlı Kuvvetleri tarafından kendi sularında devriye görevi icra etmesi amacıyla kullanılması bekleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.