F-15E savaş uçağı GBU-31 mühimmatı ile test atışı gerçekleştirdi

ABD Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı ve Florida Eglin Hava Üssü’ndeki 85. Test-Değerlendirme Filosu’dan yapılan açıklamada 2000 librelik GBU-31 Müşterek Doğrudan Taarruz Mühimmatı (JDAM) ile deniz hedeflerine yönelik atış çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

Flight Global’ın haberine göre ABD Hava Kuvvetleri deniz hedeflerine yönelik düşük maliyetli atışlar için F-15E Strike Eagle savaş uçaklarına, GBU-31 olarak bilinen Müşterek Doğrudan Taarruz Mühimmatı (JDAM) entegre etti. 

85. Test ve Değerlendirme F-15E silah sistemi subayı Binbaşı Andrew Swanson konuyla ilgili olarak, ”Hareket halindeki herhangi bir deniz hedefine nasıl saldırılacağına dair düşük maliyetli çözümler ürettik. GBU-31 mühimmatı ile deniz saldırılarında klasik saldırı paradigmalarını kökünden değiştirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Hava Kuvvetleri veya araştırma laboratuvarı JDAM’lerin deniz hedeflerine saldırmak için nasıl değiştirildiği, ne gibi yükseltimeler yapıldığı ve teknik gelişmeler hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.