Fly BVLOS Technology, Tayvan pazarına açılıyor

Türkiye, insansız hava aracı alanındaki başarısını uluslararası arenada kanıtlamaya devam ediyor.

Türk insansız hava aracı şirketi Fly BVLOS Technology, Tayvan’da İHA teknolojisi alanında çalışan UAV Technology Center ile anlaşma imzalayarak Taiwan – Türkiye UAV Technology Center’ın ortağı oldu.

İHA teknolojisi alanında akademik ve teknik değişim ve iş birliğini teşvik etmek ve güçlendirmek amacıyla imzalanan anlaşma ile Fly BVLOS Technology, Tayvan’da İHA teknolojisi alanında çalışan UAV Technology Center’a ortak oldu.

Gebze Teknik Üniversitesi’nin de yer aldığı Taiwan -Türkiye UAV Technology Forumu’nda gerçekleşen bu anlaşma ile Türk İHA şirketi, Tayvan pazarında ürün, teknoloji ve hizmetleri ile yer alacak.

Fly BVLOS Technology’nin uluslararası alandaki başarısı bu gelişme ile sınırlı değil.

Türk İHA şirketi tarafından geliştirilen ve dikey iniş kalkış yapabilen insansız hava aracı JACKAL, Nisan 2022’de İngiltere’ye ihraç edilmişti. Fly BVLOS Technology gerçekleştirdiği bu ihracat ile Türkiye tarihinde ilk kez İngiltere’ye İHA alanında satış yapmış oldu.

JACKAL İHA

Fly BVLOS Technology tarafından geliştirilen JACKAL İHA, 15 kg taşıma kapasitesi ve 130 km menzile sahip olup dikey iniş kalkış yapabilme özelliği ile geniş bir kullanım alanında hizmet veriyor.

JACKAL’ın Teknik Özellikleri:

  • Dikey iniş / kalkış
  • 5m kanat açıklığı
  • 5 kg yük kapasitesi
  • 4000 m max. İrtifa
  • 108 km/h seyir hızı
  • 160 km/h max. hız
  • Satcom uydu kontrol özelliği

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.