Fransa denizaltılarını SNLE-3G’ler ile değiştirecek

Denizaltıların gizliliği için sahip oldukları ses seviyesinin düşük olması oldukça önemli görülüyor. Bu yüzden Birleşik Krallık’ın geliştirdiği Dreadnought sınıfı ve ABD’nin geliştirdiği Columbia sınıfı gibi geliştirilmekte olan en yeni denizaltılar operasyon halindeyken oldukça düşük ses seviyelerine sahip olacak.

National Interest tarafından yapılan habere göre, Fransa nükleer gücünü taşımakta olan Triomphant sınıfı denizaltılarını SNLE-3G olarak adlandırılan denizaltılarla değiştirecek. Dizel-elektrik gücü ile çalışmakta olan denizaltılar nükleer güçle çalışanlara kıyasla çok daha fazla ses yayılımına sebep oluyor.

Columbia ve Dreadnought sınıfları gibi SNLE-3G denizaltıları da nükleer enerji ile çalışacak. SNLE-3G denizaltılarının çalışır vaziyetteyken yaymakta olduğu sesin belki de su altında halihazırda olan ortam sesinden daha düşük oluğu Fransız Donanması’nda görev yapmakta olan bir yetkili tarafından söylendi.

SNLE-3G aynı zamanda Thales tarafından sağlanacak bir teknoloji ile suyun altında oluşan sesleri ayrıştırıp yüzeyden gelen gürültüleri sınıflandırarak suyun altında olanlar hakkında detaylı resimler oluşturabilecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.