HAVELSAN’dan insansız teknolojilere yeni kabiliyet

Türk savunma sanayiinin önemli paydaşlarından biri olan HAVELSAN, insansız kara ve hava araçlarına faydalı yük ve alt sistemler entegre ederek tek merkezden müşterek harekât yapabilme özelliği kazandırdı.

HAVELSAN’ın yeni logo lansmanında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, “Geleceğin harekât sahasına yönelik olarak adına dijital birlikler dediğimiz teknolojilerde önemli bir ilerleme kaydettik. Sene başında verdiğimiz sözü tuttuk ve bir yıl bitmeden önce hem insansız kara aracımızı (İKA) hazır hale getirdik hem de sürü zekasıyla bu sistemleri birlikte harekât yapabilecek düzeye getirdik. Bu sistemler üzerinde faydalı yük ve alt sistem entegre edildiğinde önümüzdeki yıldan itibaren tek bir merkezden müşterek harekât yapabilecek ve operasyon sırasında dijital birliklerimiz kuvvet çarpanı olarak önemli bir üstünlük sağlayacaktır. Bu anlamlı güne özel ve tarihe not düşmek amacıyla yaptığımız açıklamamıza ek olarak şunu da belirtmekte fayda görüyoruz; Sürü zekalı insansız sistemler, HAVELSAN’ın faaliyet alanlarındaki pek çok sürprizimizi inşallah önümüzdeki günlerde ve özellikle yeni teknoloji kampüsümüzde faaliyet göstermeye başlayacağımız 2021 yılında milletimizle paylaşmaya devam edilecektir.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca HAVELSAN resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İnsansız hava ve kara araçlarımıza ortak harekât kabiliyeti kazandırdık! Dijital Birliklerimiz; Faydalı yük ve alt sistemler entegre edilerek tek merkezden müşterek harekât yapabilecek, Operasyonlarda kuvvet çarpanı olarak önemli bir üstünlük sağlayacak. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.