Hindistan 2 bine yakın ZMA istiyor

Hint Silahlı Kuvvetleri, askerleri hızlıca sevk edebilen ve son teknoloji silahlarla donatılmış olan 1.750 civarında fütüristik zırhlı muharebe aracı (Futuristic Infantry Combat Vehicles / FICV) satın almak istiyor.

The Defense Post’ta yer alan habere göre ordu, satın almayla ilgili tüm sertifikasyonları tamamlamak için bir bilgi talebi yayınladı. Ayrıca şu anda sözleşmenin imzalanmasından sonraki iki yıl içinde, FICV’lerin tedarikini yapmasına karar verilecek Hint satıcıların belirlenmesi aşamasında olunduğu aktarıldı.

Yeni zırhlı muharebe araçlarının; tehdit oluşturan tankları, zırhlı personel araçlarını ve alçaktan uçan helikopterleri etkisiz hale getirebilecek silah sistemlerine sahip olması bekleniyor. Ayrıca kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditlere maruz kalınması gibi durumlar da dahil olmak üzere, çeşitli arazi ve ortamlarda görev yapan askerlere “korumalı hareketlilik” sağlamaları da beklentiler arasında bulunuyor. 

FICV’lerin Doğu Ladakh’ta çöl ve amfibi arazileri olan yerlerde konuşlandırılacakları ve en az 32 yıl faaliyette olacakları düşünülüyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.