Hindistan ve Endonezya’dan ortak tatbikat

Endonezya ve Hindistan Donanmaları, aralarındaki yakın ilişkiyi kuvvetlendirmek adına Hint Okyanusu’nda müşterek bir tatbikat düzenlediler.

Hindistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Twitter üzerinden yaptığı resmî açıklamada, Hindistan ve Endonezya’nın Hint Okyanusu’nda beraber çalışabilirliği artırmak için Dostluk Köprüleri isimli deniz tatbikatında bir araya geldiklerini duyurdu.

Tatbikat esnasında Hint Donanması’nı INS Sharda açık deniz karakol gemisi (OPV) temsil ederken Endonezya Donanması adına da KRI Sultan Hasanudin korveti katılım gösterdi.

Üst düzey bir Hint donanma yetkilisi tatbikata ilişkin olarak, “Tatbikat her iki ülkenin orduları arasındaki birlikte çalışabilirliği artırma, karşılıklı anlayışı geliştirme ve birbirlerinin becerilerini özümseme amaçlarını taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Hindistan’ın Hint Okyanusu’nda dost ve müttefik ülkeler ile gerçekleştirdiği geçiş tatbikatlarının (PASSEX) bir parçası olarak icra edilen tatbikat, bölgenin iki büyük devletinin stratejik ortaklığını yansıtması açısından da ekstra bir önem taşıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.