Hindistan yerli uçağına sinyal bozucu monte edecek

Hindistan savunma sanayisinde gelişme! Yerli uçağa yerli sinyal bozucu!

IAF yetkilileri 18 Kasım Cumartesi günü yaptıkları açıklamada, Hindistan Hava Kuvvetleri’nin yerli LCA Mark 1A savaş uçağı için yerli bir sinyal bozucu pod geliştirme projesi üzerinde çalışıldığını söyledi.

jammer pod 1

Yetkililer yaptıkları açıklamada, “IAF Üs Onarım Merkezleri, savaş ve nakliye uçakları ile diğer silah sistemlerinde gerekli olan pek çok ekipmanı yerlileştirmek ve savunma sanayide ithalatı azaltmak amacıyla görevlendirildi.” diye ekledi.

hand grenade mutimode

Solar Group Economic Explosives Limited şirketinin Başkan Yardımcısı Albay Vikram: “Çok modlu el bombası, özel bir sektör tarafından yerli olarak üretilen ve Hint Ordusuna teslim edilen ilk ürün oldu. Halihazırda 10 bin adet ürettik ve Hint Ordusuna başarıyla teslim ettik. Bu çok güvenli ve gelişmiş bir el bombası prototipi. Etkinliği eski HE 36 el bombasından çok daha fazla. Hint Ordusu tarafından çok iyi karşılandı ve yakında bir sonraki siparişi bekliyoruz.” dedi.

Dünyada son yıllarda artış gösteren yerli savunma sanayii hamlelerinde Hindistan da bu çalışmaları artırmaya çaba gösteren devletlerin başında geliyor. Kendi savaş uçakları olan LCA MK-1A, yerli olarak geliştirilen LCA MK-1’in geliştirilmiş bir varyantıdır. Mühendislik alanında önde gelen ülkelerden biri olan Hindistan, bu geliştirilmiş varyantının eksiklerini gidermek ve gelişimini daha da ileri taşımak için çaba sarf ederken ithalat yoluna gitmemekte ve kendi sanayisini ilerletmeyi hedeflemektedir. 

Editör : Murat Emre Eygün

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.