İlk prototip ZMA aracının modernizasyonu tamamlandı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, proje kapsamında 133 araç modernize edileceğini, yeni silah sistemleri ve beka kabiliyetini artıracak sistemlerin entegre edileceğini söyledi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir yandan yeni platformlar, diğer yandan modernizasyonlar… KKK için başlattığımız Zırhlı Muharebe Aracı Modernizasyon Projemizde, ASELSAN-FNSS işbirliğinde yoğun bir tasarım ve entegrasyon çalışmasıyla ilk prototip ZMA aracının modernizasyonu tamamlandı. Proje kapsamında ilk etapta 133 adet ZMA aracı, yerli ve özgün çözümlerle modern silah sistemleri ve yüksek teknoloji görev ekipmanlarıyla donatılacak, beka kabiliyeti önemli ölçüde artırılacak ve kullanım ömrü uzatılmış olacak.” ifadelerini kullandı.

FNSS ve ASELSAN arasında 31 Aralık 2019 tarihinde imzalanan ZMA Platform Modernizasyonu Alt Yüklenicilik Sözleşmesi kapsamında, ZMA Platformları modernize edilecek olup; platforma yönelik yapılacak olan tüm yenileştirme ve iyileştirme faaliyetlerinin yanı sıra prototip üretim, kalifikasyon faaliyetleri, kule dahil tüm görev donanımlarının entegrasyonu ile seri üretim ve platforma yönelik lojistik destek faaliyetleri FNSS tarafından gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında 25mm NEFER Silah Sistemi, Lazer Uyarı Sistemi, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, Sürücü Görüş Sistemi, Yön Bulma ve Seyrüsefer Sistemi Ana Yüklenici ASELSAN tarafından sağlanacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.