İsrail’den bir Asya ülkesine 200 milyon dolarlık Heron İHA ihracatı

İsrail, bir Asya ülkesine daha İnsansız Hava Aracı (İHA) ihracatı gerçekleştirdi.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) tarafından yapılan resmî açıklamada, şirketin Heron İHA için Asya’daki bir ülkeyle 200 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığı açıklandı.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii CEO’su Boaz Levy gerçekleştirilen ihracatla ilgili yaptığı açıklamada, anlaşmanın müşterilerin operasyonel ve teknik performansları da dahil olmak üzere Heron İHA’lardan duydukları güçlü memnuniyetin kanıtı olduğunu ifade etti.

Boaz Levy müşterilerin, farklı zemin ve hava koşullarındaki geniş istihbarat toplama misyonları için sürekli olarak Heron’u seçtiğini belirtti.

200 milyon dolarlık yeni sözleşme ile İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii, bu yıl içerisindeki dördüncü İHA ihracatını gerçekleştirmiş oldu.

Heron ailesi, İsrail Havacılık ve Uzay Sanayiinin İHA yelpazesine liderlik ediyor. Çeşitli Heron İHA modelleri, dünya çapında 20’den fazla ülke tarafından operasyonel görevler için düzenli olarak kullanılıyor. Deniz fırkateynlerinden veya deniz kıyısından uzaktan kontrol edilen Heron İHA’lar, kara ve deniz görevlerinde aktif kullanılıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.