Kalekalıp Endonezya polisine KMR762 tüfeği sağlayacak

Türk Savunma Sanayii firmaları Defence Service Asia’da (DSA2022) çeşitli ülkeler ve ordular ile sözleşme imzalamaya devam ediyor.

KaleKalıp mühendisleri tarafından geliştirilen ve üretilen KMR762 keskin nişancı tüfeğinin Endonezya Özel Harekat Birimlerine teslim edilmesi konusunda sözleşme imzalandı.

KaleKalıp’ın resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ”Katılım sağladığımız “DSA2022 Savunma Sanayi Fuarı’n da Endonezya Özel Harekat Birimi ile imzalanan KMR762 7,62 mm yarı otomatik keskin nişancı tüfeği sözleşmesi, Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Sn. Arif Çetin ve Malezya Büyükelçimiz Sn Merve Safa Kavakçı’nın değerli katılımları ile gerçekleştirildi.” ifadeleri kullanıldı.

KMR762 Yarı Otomatik Keskin Nişancı Tüfeği

Hassas vuruş yapma özelliğine sahip serbest salınımlı namlu, kısa çarpma gaz pistonlu ve döner başlı kilitleme ile çalışan, .308 Win veya 7.62mm x 51 NATO kalibre ateşleyebilen yarı otomatik keskin nişancı tüfeğidir.

4 Pozisyon ayarlanabilir teleskobik dipçik veya sabit dipçik, alev gizleyen ucuna kolayca takılabilen moderatör ve el kundağının 4 tarafında ve üst gövdede bulunan STANAG 4694/ M1913 Picatinny raylar sayesinde son kullanıcıya önemli avantajlar sağlamaktadır. KMR762, 100 metrede yapılan atışlarda elde ettiği 0.3 MOA isabetlilik ile rakipleriyle kıyaslağında muazzam bir performans sergilemektedir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.