KAPGAN ilk kez SAHA EXPO’da sergilenecek

İHA ve SİDA’larla büyük bir yükseliş kaydeden Türk savunma sanayii; İnsansız Kara Araçları’nda da yeni gelişmeleri yakalamaya devam ediyor.,

Türk savunma sanayiinin özgün ve ileri teknolojik ürünleri, 25-28 tarihleri arasında düzenlecek olan SAHA EXPO’da sergilenecek.

SAHA EXPO, bu yıl da yeni ürünlerin tanıtımına ev sahipliği yapacak.

HAVELSAN tarafından geliştirilen ve İnsansız Kara Aracı ailesinin son üyesi oaln KAPGAN Silahlı İKA; SAHA EXPO fuarında ilk defa görücüye çıkacak.

HAVELSAN resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, KAPGAN Silahlı İKA’nın 2 km etkin menzilli 30×113 mm silah sistemiyle sahneleneceğini duyurdu. Yapılan paylaşımda, “Muharebe sahasının fatihi KAPGAN 2 km etkin menzilli 30×113 mm silah sistemi ve tüm üstün özellikleri ile artık sahnede” ifadesine yer verildi.

1400 kilogram ağırlığında olan KAPGAN Silahlı İKA, SAHA EXPO’da 30mm’lik Silah Kulesi ile sergilenecek.

Adını Göktürk Kağanının adından alan ve aynı zamanda ‘fatih’ anlamına gelen KAPGAN Silahlı İKA; 600 kilogram faydalı yük kapasitesiyle 25 km/saat hızla 6 saat boyunca kesintisiz görev yapabilecek.

5 km’nin üzerinde görüş hattı haberleşmesi, GSM haberleşmesi gibi yöntemlerle kumanda edilebilen KAPGAN; elektrikli motoruyla engebeli arazide 50 cm’lik engelleri aşabilecek ve hendek geçişlerinde 120 cm’lik derinlikte operasyon yapabilecek.

Üzerinde 30 mm’lik top taşıyan KAPGAN; yüksek atış gücü ile yerdeki kuvvetlere ciddi bir atış gücü sağlayacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.