Katmerciler’den Uruguay’a zırhlı araç ihracatı

En son Afrika ülkelerin Kenya’ya 118 adet zırhlı araç ihracatıyla kendinden söz ettiren Katmerciler, ihracatta bölgesel yelpazesini genişletiyor.

Defensa sitesinde yer alan habere göre Uruguay ordusuna Hızır 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) ve Khan 4×4 Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) tedariki gerçekleştirildi.

Uruguay ordusu söz konusu alımı; BM Ateşkes Gözlem Gücü’nde (UNDOF) görev yapan personelinin ihtiyaçlarını karşılamak için yaptı.

Katmerciler’den sağlanan 2 adet zırhlı araç, UNDOF kapsamındaki Uruguay Mekanize Piyade Birliği’nde hizmet verecek. 

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/PJGEcLOemPo” title=”YouTube video player” width=”560″]

HIZIR 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

HIZIR 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, kırsal ve kentsel alanlardaki yoğun çatışma koşullarında yüksek performans gösterecek şekilde optimize edilerek 9 personel kapasiteli olarak tasarlanmıştır. Araç yüksek balistik ve mayın koruma seviyesine sahiptir. Komuta kontrol aracı, KBRN aracı, silah taşıyıcı araç (çeşitli silah sistemlerinin kolay entegrasyonu), ambulans aracı, sınır güvenliği aracı, keşif aracı olarak çeşitli konfigürasyonlar için çok yönlü, düşük maliyetli ve kolay bakım sağlayan bir platform araç görevini ifa eder.

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/4AVFBn_mfP4″ title=”YouTube video player” width=”560″]

Khan 4×4 Zırhlı Personel Taşıyıcı

Khan 4×4 sekiz personel taşıyan zırhlı güvenlik aracıdır. Hızlı, dinamik, çok yönlü, bakım kolaylığı olan Toyota Land Cruiser şasisi üzerinde yüksek balistik koruma sağlayan monokok zırh çeliği gövdeye sahiptir. Khan, her türlü iklim koşullarındaki operasyonlar için iç güvenlik güçlerinin tüm gereksinimlerini karşılamaktadır.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.