KNDS ile Elbit Systems’dan EuroPULS için ortaklık

Almanya ile İsrail, çoklu roketatar teknolojisinde güçlerini birleştiriyor.

Alman KNDS ile İsrailli Elbit Systems arasında topçu roket sistemi yeteneklerine yönelik artan ihtiyaçları karşılamak amacıyla EuroPULS projesi için iş birliği anlaşması imzalandı.

Her iki şirket arasında EuroPULS İÇİN kısa bir süre imzalanan mutabakat zaptı sonrası yapılan anlaşma, yeni nesil roket topçu sistemi EuroPULS’a yönelik stratejik iş birliğini gerçekleştiriyor, resmileştiriyor ve uyguluyor.

1694694224947

EuroPULS’un DNA’sı, EuroPULS’u kurmak için birlikte ortaklık kuran KNDS ve teknoloji grubu Elbit Systems Land’in yeteneklerinin sinerjik birleşiminden oluşuyor.

Kurulan Elbit PULS topçu roket sisteminin esnek EuroPULS sistemine dönüştürülmesi, sistem entegratörü KNDS’nin Avrupa’daki benzersiz yetenekleri kullanılarak gerçekleştiriliyor. Dönüşüm için temel başarı faktörleri, KNDS’nin modüler atış kontrol sistemi ve Elbit’in fırlatıcısının modüler mimarisi olarak ön plana çıkıyor.

EuroPULS, tüm üreticilerin roketlerini herhangi bir hareketlilik platformundan kesin doğruluk ve güvenlikle kavramsal olarak ateşleyebilen, modüler olarak ölçeklenebilir ve esnek bir topçu sisteminin temelini oluşturuyor. Üstelik EuroPULS sistemi, Elbit’in hassas güdümlü ve eğitim roket topçu mühimmatlarının tüm yelpazesini herhangi bir hareketlilik platformundan ateşleme yeteneğine sahip olacak. Sistemin bu doğal yeteneği, kullanıcının en uygun eylem araçlarını seçmesine olanak tanıyor. Potansiyel mühimmat darboğazlarından kaçınırken operasyonel gereksinimlere ve tedarik süreçlerine göre uyarlandı.

İş birliği anlaşması, şirketler arasında daha güçlü iş birliği ve sinerjinin yanı sıra, yerel üretim için KNDS’ye teknoloji aktarımı ve fırlatıcı için iş paylaşımı ile benzersiz sistem mimarisi ve entegrasyon yeteneklerinden yararlanılarak Alman ve Avrupa atış kontrol sistemlerine entegrasyon olanağı sağlıyor. KNDS tarafından sunuluyor.

PULS, modern muharebe sahalarının gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiş otonom bir çoklu roketatar sistemi olarak müşterilerine sunuluyor. Çok amaçlı roketatar, her biri belirli bir roket türü için uyarlanmış iki özel PODS içeriyor. PULS roketatar sistemi, 18 adet Accular 122mm roket, 10 adet Accular 160mm roket, dört EXTRA roket ve 2 adet Predator Hawk füzesi ateşleyebiliyor.

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.