Kraliyet Donanması’nın iki uçak gemisi yanyana

İngiliz Kraliyet Donanması’na ait iki uçak gemisi HMS Queen Elizabeth ve HMS Prince 19 Mayıs tarihinde bir arada seyir gerçekleştirdiler. Bu seyir operasyonu iki uçak gemisinin ilk defa bir araya gelmesi açısından dikkat çekti.

Naval News sitesinde yer alan haberde, iki uçak gemisinin bir araya gelişiyle ilgili detaylara yer verildi. Strike Warrior Tatbikatı’nın bitmesinden sonra HMS Queen Elizabeth ve HMS Prince uçak gemileri Portsmouth’a beraber dönüş gerçekleştirdiler.

Birleşik Krallık Uçak Gemisi Görev Grubu komutanı Tuğamiral Steve Moorhouse tarafından yapılan açıklamada, “Bir uçak gemisi inşa etmek ulusal tutkunun bir işaretidir. Ancak iki tane inşa etmek -ve onları aynı anda görevlendirebilmek- ciddi bir ulusal gayenin işaretidir. Bu, Britanya’nın sürekli şekilde uçak gemisi operasyonel kabiliyetine sahip olduğu ve her zaman küresel olaylara yanıt vermeye hazır olduğu anlamına geliyor. Bu operasyonel kabiliyete dünyada sayılı donanma sahip durumda. İngiltere, denizcilik güçlerinin ön saflarına geri döndü.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.