Lockheed Martin ve Microsoft’tan stratejik iş birliği

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/idNdOEutQYI” title=”YouTube video player” width=”560″]
Lockheed Martin ve Microsoft bugün, ABD Savunma Bakanlığı için yeni nesil teknolojiyi güçlendirmeye yardımcı olmak amacıyla stratejik ilişkilerinde önemli bir genişlemeyi duyurdu.

Teknoloji ve savunma devleri arasında imzalanan stratejik anlaşma, Savunma Bakanlığı için “Gizli Bulut İnovasyonları”, “Yapay Zeka/Makine Öğrenimi (AI/ML), Modelleme ve Simülasyon Yetenekleri”, “5G.MIL ® Programları” ve “Dijital Dönüşüm” şeklinde dört kritik alanı kapsayacak:

  • Gizli Bulut İnovasyonları: Lockheed Martin, Microsoft’un en yeni güvenli çerçevesi Gizli Bulut İnovasyonları ile “Microsoft Azure Devlet Sırrı” bulutu içinde bağımsız olarak faaliyet gösteren ilk sivil toplum kuruluşu olacak.
  • Yapay Zeka/Makine Öğrenimi (AI/ML), Modelleme ve Simülasyon Yetenekleri: İki yıllık ortak Ar-Ge programı ile AI/ML ve modelleme ve simülasyon yetenekleri geliştirilecek.
  • 5G.MIL ® Programları: Ar-Ge anlaşması, taktik uçta gelişmiş ağ ve güvenli 5G yetenekleri atılacak ortak adım ile genişleyecek.
  • Dijital Dönüşüm: Microsoft Azure, Lockheed Martin’in dijital dönüşüm yolculuğuna güç katarak, geniş ölçekte yenilik sağlamak, seçenekleri ve esnekliği geliştirmek ve yeni nesil savunma teknolojileri oluşturmak için kurumsal çapta üretkenlik kazanımlarını hızlandıracak.

Lockheed Martin Kurumsal İş ve Dijital Dönüşüm ve Bilişim Başkanı Yvonne Hodge, anlaşmaya yönelik yaptığı açıklamada; Lockheed Martin ve Microsoft’un, Savunma Bakanlığı için sınıflandırılmış bulut, yapay zeka ve 5G.MIL ® yeteneklerinde bir yeniliğe imza attığını söyledi.

Hodge, anlaşmanın müşterileri yeni tehditler ve zorluklar karşısında bir adım önde tutmaya yardımcı olacağından emin olduklarını dile getirdi.

Microsoft’un Stratejik Misyonlar ve Teknolojiler Başkan Yardımcısı Jason Zander ise anlaşmaya ilişkin şunları söyledi:

“Ulusal güvenlik liderlerimizin tartışılmaz bir bilgi avantajına ihtiyacı var, bu nedenle ulusal güvenlik görevlerini hızlandırmak için hiper ölçekli bulutun gücünü getiriyoruz. Lockheed Martin ile ortaklaşa olarak, savunma sanayi üssünün, ihtiyaç duyulan yerde karar vermeyi desteklemek için gelişmiş 5G bağlantısı, kritik veri işleme ve analizi ve sürükleyici deneyimleri uca taşırken, sınıflandırılmış verileri buluta nasıl güvenli bir şekilde getirebileceğini gösteriyoruz. İhtiyaç duyulduğunda Lockheed Martin, bu çabada değerli bir ortaktır ve ulusal güvenliği desteklemek için mümkün olanları keşfetmeye ve yenilikler yapmaya devam edecek.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.