Malezya Kralı TUSAŞ’ta

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 28-31 Mart 2022 tarihlerinde Malezya’da düzenlenen 17’nci Defence Service Asia (DSA) Fuarı’nda ilgileri üzerine topladı.

Türkiye için özel ayrılan milli pavilyonda yerini alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, standında ANKA platformunun tam boy modeli ile HÜRJET’in yanı sıra geliştirdiği diğer platformlarının maketlerini ve yapısal alanda kabiliyetlerini sergiliyor.

TUSAŞ’ın standında sergilediği yerli ve özgün ürünler de Malezya başta olmak üzere tüm Güney Asya ülkelerinin dikkatini çekiyor.

Fuarın ilk gününde Malezya Kralı Sultan Abdullah, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) standını ziyaret etti.

Ziyaret TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Temel Kotil tarafından yapılan açıklamada,

“Malezya Kralı Sayın Sultan Abdullah, Malezya Fuarı’nda standımızı ziyaret etti. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkürlerimi sunarım.” ifadelerine yer verildi.

Ziyaret sırasında TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil tarafından Malezya Kralı Sultan Abdullah’a TUSAŞ tarafından yerli ve özgün olarak üretilen ürünlerin maketleri ve Milli Muharip Uçak’ın (MMU) tablosu hediye edildi.

Geçtiğimiz yıl Malezya’da yeni bir ofis açan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Malezya ile savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler için çalışmalarını artırıyor.

DSA fuarına üst düzey katılım gösteren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, havacılık ve uzay alanındaki projelerine yönelik olarak Malezyalı savunma sanayii otoritelerinin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden heyetlerle yeni iş birlikleri ve iş modellerini görüşmek üzere bir araya gelecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, fuara katılacak heyetlerle havacılık endüstrisinin gelişimine katkı sağlayacak İnsansız Hava Aracı, Jet Eğitim Uçağı, Özgün Helikopter geliştirme, yapısal kabiliyetler ve modernizasyon programlarına birçok alanda potansiyel ortak çalışmalara imza atmayı hedefliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.