MAM-T seri üretime geçti

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/5uTxqQfyL98XRn1jwqEOBL” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Atış testi ilk olarak Bayraktar AKINCI TİHA’dan yapılan ve farklı platformlara uygun olarak geliştirilen MAM-T’nin seri üretimine başlandığı bildirildi.

NTV canlı yayınına katılan ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, “MAM-T, bu senenin ikinci yarısında seri üretimiyle AKINCI İHA’mızla beraber Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına girecek.” dedi.

Canlı yayın konuğu olduğu programda pek çok konuya değinen ve önemli açıklamalarda bulunan ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci’nin verdiği bilgiler kamuoyunu ve savunma sanayii takipçilerini heyecanlandırdı.

MAM-T Mini Akıllı Mühimmat

ROKETSAN tarafından millî olarak geliştirilen MAM (Mini Akıllı Mühimmat) ailesinin yeni üyesi MAM-T, Bayraktar AKINCI’nın ilk atış testinde ilk kez kullanıldı.

Daha yüksek harp başlığı etkinliği ve daha uzun menzil ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen MAM-T Blok-1 konfigürasyonu; hareketli ve sabit hedeflere karşı yüksek hassasiyet sağlayan mühimmat ve yarı aktif lazer arayıcı başlığa sahip.

Farklı platformlara uyumlu geliştirilen MAM-T, İHA’larda 30+ km menzil kabiliyeti ile zırhlı ve zırhsız araçlar, binalar ile su üstü hedeflerine karşı kullanılabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.