Murat İkinci: 5 binden fazla MAM-L ve MAM-C teslim edildi

Özellikle Bayraktar TB2’den atılarak birçok hedefi etkisiz hale getirmesiyle adını duyuran MAM-L ve MAM-C ile ilgili yapılan açıklamalarda, MAM-L ve MAM-C’nin 5 bin adedin üzerinde üretildiği belirtildi.

NTV canlı yayınına konuk olan ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, “SİHA’larımızdan atılan bütün mühimmatlar şu anda ROKETSAN tarafından üretilen Mini Akıllı Mühimmat ailesi diye adlandırdığımız ürünlerden oluşuyor. Bu ürünlerimiz yaklaşık beş binin üzerinde üretilerek silahlı kuvvetlerimize, dost ve kardeş ülkelere teslim edildi. Birçok savaşta ülkemizi, dost ve müttefik ülkeleri başarıya taşıyan unsurlardan bir tanesi oldu.” ifadelerini kullandı.

MAM-L ve MAM-C mühimmatlarının %95 etkinlikle kendilerini kanıtladığını dile getiren İkinci, Polonya’ya yapılan ihracat hakkında da değerlendirmeler yaptı.

Polonya ile imzalanan ihracat sözleşmesini değerlendiren ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, “BAYKAR ile çok güzel bir İş birlikteliğimiz var. SİHA’larımızın üstündeki bütün mühimmatları Polonya’da dahil olmak üzere bütün ülkeler ile paylaşıyoruz. Dünkü Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Polonya ihracatı bizim açımızdan son derece gurur verici ve önemli görüyoruz. Çünkü ilk defa bir NATO üyesi ülke TSK’nın kullandığı Türkiye’nin kendi geliştirdiği bir İHA sistemini envanterine kattı. Bu şu anlama geliyor; sadece bir silah sistemi değil aslında Türk savunma sanayiinin ulaşmış olduğu teknolojik seviyeyi göstermesi açısından çok önemli.” dedi.

MAM-L Mini Akıllı Mühimmat

MAM-L Mini Akıllı Mühimmat, düşük ağırlığı ile insansız hava araçları (İHA), hafif taarruz uçakları ve ağırlığın kritik olduğu hava-yer görevlerine yönelik geliştirildi. MAM-L, sabit ve hareketli hedeflere karşı yüksek vuruş hassasiyetine sahip.

MAM-C Mini Akıllı Mühimmat

Mini Akıllı Mühimmat (MAM-C), düşük ağırlığı ve 1 m’den kısa boyuyla insansız hava araçları (İHA), hafif taarruz uçakları ve ağırlığın kritik olduğu hava-yer görevlerine yönelik geliştirildi. MAM-C, sabit ve hareketli hedeflere karşı yüksek vuruş hassasiyetine sahip.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.