Northrop Grumman ve Mitsubishi komuta sistemi geliştirilecek

Northrop Grumman ve Mitsubishi, Japonya Öz Savunma Kuvvetleri envanterindeki hava savunma sistemleri için entegre komuta ve kontrol sistemleri geliştirmek üzere anlaştı.

Northrop Grumman tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan duyuruda, Mitsubishi Electric şirketiyle Japonya’nın entegre hava ve füze savunması için yeni komuta kontrol sistemleri geliştirmek üzere anlaşmaya varıldığını ve yeni bir ortaklık kurulduğu açıklandı.

Ortaklıklığın, daha iyi durumsal farkındalık, artırılmış birlikte çalışabilirlik ve etkili kaynak yönetimi sağlayarak, entegre hava ve füze savunmasında Japon Öz Savunma Kuvvetleri’nin kabiliyetine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Northrop-Mitsubishi 2

Northrop Grumman ve Mitsubishi Electric, çeşitli hava ve füze savunma sistemleri arasında hedef bilgilerini paylaşmak amacıyla Japon Öz Savunma Kuvvetleri’nin sahip olduğu tespit ve teşhis yeteneklerini bir araya getirecek yeni bir entegre ağ oluşturma çözümü geliştirmek için ilgili teknolojilerini birleştirecek.

Northrop Grumman, Entegre Savaş Sistemlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Rebecca Torzone kurulan yeni ortaklık ile ilgili olarak yaptığı açıklamada:

“Japonya Savunma Bakanlığı (JMOD), operasyonel olarak dirençli savaş yönetim sistemleri ve entegre ağ oluşturma sistemlerine yapılan yatırımlara öncelik vererek entegre hava ve füze savunmasında sahip olduğu yetenekleri geliştiriyor. Mitsubishi Electric ile bugün imzalan anlaşma, Northrop Grumman’ın kanıtlanmış entegre hava ve füze savunma yeteneklerini, Japonya Savunma Bakanlığı’nın istekleriyle uyumlu komuta ve kontrol sistemlerinin geliştirilmesini hızlandırmak için Japon savunma uzmanlığından yaralanmak için önemli bir fırsat yaratıyor.” ifadelerini kullandı.

Northrop-Mitsubishi 3

Northrop Grumman tarafından yapılan açıklamada şirketin, ABD ordusu için geliştirilen ve şu anda hizmete sunulan Entegre Muharebe Komuta Sistemi’nin (IBCS) Japon Öz Savunma Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına yönelik olarak güncellenmesinin düşünüldüğü, mevcut Entegre Muharebe Komuta Sistemi’nin modüler, açık ve ölçeklenebilir mimarisi sayesinde sensör verilerini birleştirerek hava savunma sistemleri tarafından kullanılmak üzere tüm muharebe sahasının entegre bir görüntüsünü oluşturabildiği belirtildi.   

Editör : Oğuzhan Karakuş

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.