Putin: Rusya’nın komşularına karşı kötü bir niyeti yok

24 Şubat sabahından beri devam eden Rusya-Ukrayna savaşına yönelik birçok ülkeden Rusya’yı kınama kararı geldi.

Rusya’nın Ukrayna’nın egemenlik haklarını ihlal etmesi ve emperyal amaçlarını gerçekleştirmek için Ukrayna’yı işgal etmesi Batılı ülkeler başta olmak üzere bütün dünyanın tepkisi ile karşılandı.

Birçok Avrupalı ülke ve Rusya’nın bazı sınır komşuları hava sahalarını Rus uçaklarına kapattı ve Rusya ile olan ticari ilişkilerini askıya aldı.

Özellikle NATO’nun ve Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı olan net tepkisi Kremlin cephesinde de rahatsızlıkların oluşmasına neden oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de özellikle komşu ülkeler başta olmak üzere birçok ülkenin durumu tırmandırmaması gerektiğini belirtti.

Putin Rusya’nın komşularına karşı kötü bir niyetinin olmadığını ve tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini söyledi.

Putin, yeni bir Rus gemisinin suya indirilmesiyle ilgili toplantıya video konferans yöntemiyle bağlanarak komşu ülkelere seslendi.

Rusya’nın zorluklara rağmen gelişmeye devam edeceğini kaydeden Putin açıklamasında,

“Ülke genelinde ulaştırma ve lojistik altyapısını güçlendireceğiz. Bunu Baltık Denizi’nde, Kuzey Kutbu’ndaki bölgelerimizde Uzak Doğu’da gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın komşu ülkelerine bir tahdit oluşturmadığını da aktaran Putin,

“Rusya’nın komşularına karşı kötü bir niyeti yok. Durumu daha da kötüleştirmemelerini ve herhangi bir kısıtlama getirmemelerini tavsiye ederim. Tüm yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.