Rakiplerini geride bırakan Bayraktar TB2 SİHA, Kuveyt yolcusu

Her geçen gün muadillerini geride bırakarak en çok tercih edilen silahlı insansız hava aracı olan Bayraktar TB2, Kuveyt’e ihraç edildi.

BAYKAR, Bayraktar TB2’nin; Amerika, Avrupa ve Çinli firmaların da yer aldığı rekabete dayalı sözleşme süreci sonunda  Kuveyt’e ihraç edildiğini duyurdu.

Kuveyt; Bayraktar TB2 SİHA’nın ihraç edildiği 30’uncu ülke oldu. Anlaşma bedelinin ise 367 milyon dolar olduğu belirtiliyor.
2019 yılında zorlu çöl şartlarında 27 saat 3 dakika havada kalarak uçuş rekoru kıran Bayraktar TB2’nin Kuveyt semalarında da üstün yeteneğini sergilemesi bekleniyor.
Resim

BAYKAR tarafından yapılan paylaşımda “Kuveyt Devleti ile milli SİHA Bayraktar TB2 ihracatına dair yürüttüğümüz sözleşme sürecini başarıyla tamamladık. Amerika, Avrupa ve Çinli firmaların da yer aldığı rekabete dayalı sürecin kazananı olan milli SİHA Bayraktar TB2, 2019’da çöl şartlarında 27 saat 3 dakika havada kalarak en uzun uçuş süresi rekorunu kırdığı Kuveyt semalarında görev yapacak.” ifadelerine yer verildi.

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Hakuk Bayraktar da yaptığı açıklamada; şu ana kadar 30 ülke ile ihracat sözleşmesine imza attıkları BayraktarTB2’lerin dost ve kardeş ülkelerin envanterlerinde huzur ve güvenliğin tesisi için görev yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Editör : Betül Erdem

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.