ROKETSAN DSH Roketi görüntülendi

Türkiye’deki ziyaretleri kapsamında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte önce Savunma Sanayii Başkanlığı’nı ziyaret eden Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ASELSAN’a da bir ziyarette bulundu.

Edi Rama’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’le beraber yaptığı ASELSAN ziyaretinde ekibe ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün eşlik etti.

Ziyaret sırasında görüntülenen ROKETSAN yapımı DSH Roketi dikkat çekti.

16 adet Tuzla sınıfı karakol botunun 4’üne entegre edilen ROKETSAN DSH Roketi, kalan 12 bota henüz DSH entegre edilmedi.

Arnavutluk Başbakanının ASELSAN ziyaretinde DSH Roketlerinin lançerleri, entegrasyon sürecinin yakın gelecekte tamamlanacağı izlenimi uyandırdı.

DSH Denizaltı Savunma Harbi Roketi ve Atıcı Sistemi

Denizaltı Savunma Harbi (DSH) Roketi ve Atıcı Sistemi; yeni tip karakol botlarından su altı hedeflerine karşı geliştirildi. 500 – 2.000 m menzil ve 15 – 300 m derinlik aralığında kullanılabilen, su üstü platformunun silah yönetim sistemi ve sonarı ile entegre çalışabilen, otomatik yönlendirme yeteneğine sahip bir sistem olarak biliniyor.

Sistem hedeflere tekli veya salvo atış yapabiliyor ve ayarlanabilir tapa özelliği sayesinde roketlerin istenen derinlikte patlaması sağlanıyor.

Yüksek infilaklı harp başlıklı DSH Roketi, duyarsız mühimmat özelliğine de sahip.

Atıcı sistemin stabilizasyon, otomatik ve manuel yönlendirme özellikleri bulunuyor.

Atış Kontrol Sistemi, su üstü platformu tarafından sağlanan seyir ve hedef bilgilerini kullanarak gerekli atış esaslarını hesaplayabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.