Rusya, Su-57 üretimini hızlandırıyor

Rusya, beşinci nesil savaş uçağı Su-57’nin aktif olarak kullanılması için süreci hızlandırıyor.

Sputnik’te yer alan habere göre Rus devlet savunma sanayii şirketi Rostec bünyesindeki Birleşik Uçak Şirketi (UAC) Başkanı Yury Slyusar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile savunma sanayii alanında bir görüşme gerçekleştirdi.

UAC Başkanı Slyusar görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Operasyonel-taktik havacılık alanında geçen yılki en önemli olay, seri üretimi yapılan ilk Su-57’nin aralık ayında orduya teslim edilmesiydi. Bu yıl dört uçak teslim edeceğiz. Ardından hedefimiz, işbirliği yaparak yılda 12 uçak seviyesine ulaşmak. Savunma Bakanlığı’yla 76 Su-57’nin tedarikini öngören anlaşma imzaladık.” ifadelerini kullandı.

Slyusar, beşinci nesil avcı uçağı Su-57’lerin yeni versiyonlarının geliştirilmesine yönelik test ve tasarım çalışmalarına bu yıl başlanacağını kaydederken Su-57’nin çok sayıda görevin yerine getirilmesi için ana uçak platformu olarak seçildiğini anımsattı.

Beşinci nesil savaş uçağı olan Su-57, her türlü hava, kara ve deniz hedefleri için tasarlandı. Uçağın yüksek manevra kabiliyeti, en yeni kabin içi radyoelektronik ekipman kompleksi ve düşük görünürlük gibi ayırt edici özellikleri bulunuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.