Şehitlerin kanı yerde kalmadı

Türk ordusu, şehitlerimizin kanını yerde bırakmamak için operasyonlarına devam ediyor.
Millî
Savunma Bakanlığı resmî Twitter hesabı üzerinden Fırat Kalkanı bölgesinde İstihkam Astsubay Çavuş Fatih Güney ve İstihkam Sözleşmeli Er Emrah Arslan’ı şehit eden teröristlere yönelik devam eden operasyonlarda tespit edilen 3 teröristin daha etkisiz hâle getirildiğini duyurdu. Bakanlığın verdiği bilgilere göre, son operasyonla birlikte etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 15 oldu.

Millî Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı bölgesinde 2 kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere yönelik operasyonlarımız sürüyor. Kahraman Mehmetçik, bölgede tespit edilen 3 teröristi daha etkisiz hâle getirdi. Böylece bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 15 oldu.” ifadelerine yer verildi.

Millî Savunma Bakanlığı iki askerimizin şehit edildiğini şu sözlerle duyurmuştu:

“Fırat Kalkanı bölgesinde 2 kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere misliyle karşılık verilmiş, yapılan etkili atışlar sonucu terör mevzileri yerle bir edilmiş ve ilk belirlemelere göre en az 7 teröristin etkisiz hâle getirildiği tespit edilmiştir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Bölgede operasyon ve atışlar devam ediyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.