Selçuk Bayraktar: BAYRAKTAR TB2’ler aralıksız uçacak

Son dönemde bazı medya organları tarafından BAYRAKTAR TB2’ler üzerinden yapılan algı operasyonlarına Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’dan tokat gibi bir cevap geldi.

Özellikle Ermeni lobisinin Kanada hükümetine baskısının ardından insansız hava araçlarında kullanılan CATS kameralarına ambargo koyulmuştu. Bunun üzerine ASELSAN tarafından bu ürünün yerlileştirildiği kamuoyuna paylaşılmıştı. Tüm bu gelişmelerle birlikte hem Batı’da yaşanan bu skandal gelişmeler hem de basın organlarının insansız hava araçları üzerinden Türkiye’yi itibarsızlaştıma politikaları üzerine Selçuk Bayraktar, yüzde 93 yerlilikle yoluna devam BAYRAKTAR TB2’nin semalarda aralıksız uçacağının müjdesini verdi.

Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından “MilliTeknolojiHamlesi” etiketiyle paylaşımda bulundu. Bayraktar açıklamasında “Geçtiğimiz dönemde kimi basında çıkan kimi uydurma kimi çarpıtma ve algı maksatlı haberler üzerine; şimdilik size geçici bir konfor alanı yaratan kendi uydurduğunuz yalanlara ve belki de oluşturmaya çalıştığınız çarpık algıya sevinin ama bir şeyi de bilseniz iyi olur. Güneş batacak, gece olacak, güneş doğacak, sabah olacak.. O arada; Türkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı, yurt dışına ihraç edilen tek SİHA’sı, yazılımından elektroniğine, ayrodinamiğinden mekaniğine, tümüyle Türk mühendislerinin tasarımı olan, özetle en kritik aksamından uçuş bilgisayarından lastiğine, Türkiye ve dünyada eşine az rastlanır bir düzeyde yüzde 93 yerlilikle üretilmiş olan, kendi sınıfının en iyisi olduğunu tüm dünyanın kabul etmeye başladığı, BAYRAKTAR TB2’ler aralıksız uçacak.” ifade etti.

“Milli SİHA’lar aralıksız uçmaya devam edecek”

Paylaşımında, milli SİHA’ların uçmaya devam edeceğini vurgulayan Selçuk Bayraktar, şunları kaydetti:

“Yarın olacak… Ve sonraki gün… Milli SİHA’lar aralıksız uçmaya devam edecek… Ne zırhlı araçlar ne tanklar ne hava savunma sistemleri ne de beyhude bekleyişte olan işgalciler ve teröristler için ve hatta şimdi kendi kendini avutmak için uydurduğunuz yalan ve algıyla tepinip sevinen sizler için, değişen hiçbir şey olmayacak… Ve Milli SİHA’lar aralıksız uçmaya devam edecek…”

Ayrıca Selçuk Bayraktar’ın bu paylaşımı savunma sanayii tutkunları ve takipçilerinden büyük ilgi gördü.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.