Selçuk Bayraktar’dan ”Zor olan neydi?” sorusuna dikkat çeken cevap

Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin yerli ve millî gururu Bayraktar TB2’nin Polonya’ya satışının ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Resmî Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bildiride kendisine yönelik sıkça ”Zor olan neydi?” sorusunun yöneltildiğini vurgulayan Bayraktar, “Milletimizin evlatlarının potansiyelini dünyaya ispatlamak değil, içimizden birilerine kabullendirmekti zor olan. Yaklaşık 20 yıldır yol arkadaşlarımızla birlikte hayatımızı adayıp yüksek teknoloji geliştirmek de değildi. Kendi sınıfının en iyisi olduğunu dünyanın kabullendiği teknolojimize, içimizden birilerinin hep “acaba” demesine, hep bir noksan bulma, hatta çamur atma gayretine maruz kalmaktı.” ifadelerini kullandı.

Kritik eşiklerde iftiralara maruz kalındığını söyleyen Selçuk Bayraktar, ”Her dönüm noktasında akla hayale gelmeyecek entrikalar, hezeyanlar, hor görmeler ve iftiralarla boğuşmaktı. Çok şükür bu engeller aşıldı.” dedi.

Dünya liderliği vurgusu

Bildirinin devamında çalışan gençliğin önemine ve dünya liderliğine dikkat çeken Bayraktar, ”Çok değil, beş on sene içinde dünya ile yarışacak, lider olacak nice girişimler çıkacak ülkemizden. Birileri istemese de… Öğrenilmiş çaresizlik bitecek, bu kervan yürüyecek. Ve inşallah… Bu ülke, özgüveni, azmi, iyi ahlakı ve inancıyla, ülkesini seven insanlık için çalışan gençlerin ellerinde birçok alanda dünyada liderliğe yürüyecek.” ifadelerine yer verdi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.