Sırbistan’da askeri jet düştü

Sırbistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, MiG-21 savaş uçağının Cuma sabah saatlerinde düzenli olarak gerçekleştirilen uçuş görevi sırasında Bosna sınırı yakınlarında düştüğü açıkladı. Bakanlık, MiG-21 uçağının “normal” bir uçuş görevinde olduğunu ve olay yerine bir arama kurtarma ekibi gönderildiğini söyledi. Yerel basın, uçağın bir köydeki bir evin bahçesine düştüğünü, MiG-21 savaş uçağının Bosna-Hersek sınırı yakınlarında düşmesinin ardından iki pilot hayatını kaybettiğini açıkladı. 

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, Savcı Zoran Obradovic, kaza sonucunda her iki pilotun öldüğünü doğruladı. Brasina kasabasından bir sivilin ise yaralandığını söyledi. Kaza sonrası olay yerine Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi. Sırp Bakanlık ise, savaş uçağının sabah havaalanında prosedürlere uygun olarak incelendiğini ve uçuşa hazır olduğunu belirtti.

Uçak, Cuma sabah 9:00 civarında Mali Zvornik yakınlarındaki Brasina kasabasındaki bir evin bahçesine düştü. N1 televizyonun haberine göre uçak, Belgrad yakınlarındaki Batajnica havaalanından kalktı. Sırp hava taşımacılığı portalı Tango Six, uçağın büyük olasılıkla Sırp ordusunda hala aktif olan tek MiG-21 sınıfı olan bir MiG-21UM olduğunu söyledi

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.