SSB’den yapay zeka çalıştayı

Yapay zekâ alanında yaşanan güncel gelişmeler ışığında savunma sanayiinde yapay zekânın tüm yönleriyle ele alınması amacıyla Savunma Sanayii Yapay Zekâ Çalıştayı düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda (SSB) düzenlenen Savunma Sanayii Yapay Zekâ Çalıştayı’na akademiden, ihtiyaç makamlarından, firmalardan ve SSB’den yapay zekâ alanında 80’i aşkın uzman katılım sağladı.

Çalıştay, uzmanların kendilerine yöneltilen sorulara, bilgisayar/tablet veya telefonlar ile interaktif olarak cevap verdikleri ayrıca görüşlerini sözlü olarak ifade ettikleri bir yöntem çerçevesinde gerçekleştirildi.

Sabah oturumlarında yapay zekânın savunma alanında sunacağı kabiliyetler, katkı sağlayacağı savunma sistemleri, yapay zekâ kullanımı konusunda problem alanları/zorluklar/engeller ile yapay zekâ dönüşümü için en öncelikli konular uzmanların girdileri ile tartışıldı. Öğleden sonra ise sabah oturumlarında yapılan tartışmalarda ortaya çıkan 6 odak konu için ihtiyaçlar ve öneriler yine uzmanları girdileri ile detaylı olarak değerlendirildi.

Çalıştay, uzmanlardan çalıştay esnasında alınan girdilerle oluşturulan ilk sonuçların tüm katılımcılarla paylaşıldığı sunum ile sona erdi. Çalıştay sonunda oluşan çıktıların Savunma Sanayii Yapay Zekâ Stratejisine girdi oluşturması hedefleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.